Opublikowano

Czy mnie słyszysz? Czy rozumiesz słowa płynące z moich ust?

012 • Czy mnie słyszysz? Czy rozumiesz słowa płynące z moich ust? Angielski wbrew intuicji! Masz odwagę zaufać?

Czy mnie słyszysz? Czy rozumiesz słowa płynące z moich ust? Chcę Ci coś powiedzieć. Chcę powiedzieć Ci prawdę o uczeniu się umiejętności biegłego mówienia po angielsku.

Chcesz umieć mówić biegle po angielsku? Kiedykolwiek zechcesz? Gdziekolwiek będziesz mieć ochotę na mówienie po angielsku? Powiem Ci coś. Coś bardzo ważnego. Powiem Ci prawdę o tym, na czym polega mówienie biegle po angielsku. Słuchasz? Słuchaj uważnie.

Po pierwsze, nie wolno Ci uczyć się angielskiej gramatyki. Ponieważ cokolwiek myślisz o tym, czym angielska gramatyka jest, nie jest to prawda o angielskim. Dowolna angielska gramatyka jest teoretycznym modelem języka angielskiego. A więc nie dotyczy ona prawdziwego języka. Jeśli chcesz być w stanie mówić biegle po angielsku, musisz przestać uczyć się gramatyki i musisz spróbować przestać się nią ograniczać. Musisz uczyć się prawdziwego, żywego i naturalnego angielskiego.

Następna rzecz to… nie uczyć się mówić po angielsku. Mówię poważnie. Tu nie chodzi o mówienie. Tu nie chodzi o tę fizyczną czynność, jak powtarzanie za kimś. A więc nie sądź, że tu chodzi o Twoje usta, lub o Twój język, lub o Twoje zęby, lub o dowolny zresztą inny z Twoich narządów artykulacyjnych. Tu nie chodzi o mówienie. Nie staraj się wyłącznie mechanicznie wypowiadać słów czy zdań. A więc o co tu chodzi? O co chodzi w tym wszystkim, jeśli chcesz mówić biegle po angielsku?

Chodzi o otwarcie się przede mną. Chodzi o próbę utrzymania komunikacji ze mną. Gdy jesteśmy tu razem i gdy mówimy, ja staram się zrozumieć, co Ty mówisz a Ty starasz się zrozumieć, co ja mówię bez myślenia o tym, jak mówić. I nie chodzi tu o to, żeby wiedzieć jaką gramatykę zastosować do tego, co chcesz powiedzieć. Ponieważ kiedy utrzymujesz ze mną komunikację, wówczas Twój umysł, Twój mózg wykonuje całą robotę. Ponieważ gramatyka to coś tak ulotnego, tak ukrytego przed Twoją świadomością, że nie jest możliwe, aby ją sobie uświadomić. Musisz zająć się robotą, która jest przeznaczona Tobie. Musisz utrzymywać ze mną komunikację. A wtedy Twój mózg, że powiem to jeszcze raz, Twój umysł, wykona całą robotę.

Z związku z tym, jeśli rzeczywiście chcesz umieć mówić biegle po angielsku, musisz się ze mną komunikować. Ok. To wszystko, co musisz robić. Brzmi… prosto? Prawdopodobnie to właśnie jest takie proste. Ale to, co musisz robić, to skoncentrować się na komunikacji ze mną. Cóż… To wszystko, co chciałem Ci powiedzieć. Teraz czas na Twój wybór. A więc, niech sprzyja Ci każda chwila i do zobaczenia wkrótce. Bardzo Ci dziękuję!